SOCIAL MEDIA

Love List

28 Ocak 2015 Çarşamba

Part 4: Yağlı Ciltler İçin Kış Bakımı


Yağlı ciltler görünüş olarak parlak, cansız ve kalındır. Geniş gözenekler bu cilt tipinde görülür. Bu gözenekler çene, alın ve burun bölgelerinde daha belirgindir. Cilde dışarıdan bakıldığında da yağlı olduğunu belli eder. Bu cilt tipinde siyah noktalar ve sivilceler fazlaca görülür.

Temizleme
Kükürtlü sabunlar yağlı ciltler için en ideal ürünlerdir. Aşırı sivilceli-akneli ciltler her gün, sadece yağlanma problemi yaşayan ciltler ise gün aşırı Softem Kükürtlü Sabunu kullanabilirler.
Tonik
Yarım çay bardağı suya altı damla Shiffa Home Limon Çekirdeği Yağı, altı damla Shiffa Home Biberiye Yağı damlatılır. İyice çalkalandıktan sora pamuk yardımı ile göz çevresi hariç cilde uygulanır.

Maske
Beş damla Shiffa Home Emu Yağı, üç damla Shiffa Home Limon Çekirdeği Yağı, üç damla Shiffa  Home Okaliptus Yağı ve bir çay kaşığı bal ve kil ile karıştırılır.(Çok koyu yada çok sulu olmayacak şekilde kil eklenmelidir. Kilin emici gücü hesap edilmelidir.) Göz çevresi hariç yüze uygulanır. On beş dakika kaldıktan sonra yüz durulanır ve sade soda ile silinir.
Not: İlk bir ay her hafta, bir ay sonunda ise on beş günde bir uygulanmalıdır.

Nemlendirici
Shiffa Home Limon Çekirdeği Özlü Krem kullanılabilinir.


2 yorum :

  1. Tam benlik bir yazı olmuş. Son dönemlerde cildimin karmadan yağlı bir yapıya doğru değiştiğini öğrendim...
    Kükürlü sabunu denemeli hemen...

    YanıtlaSil