SOCIAL MEDIA

Love List

16 Şubat 2016 Salı

Tibet’in Gençlik Pınarı İle Gençleşme Serüvenim…
Yeni yıl yeni kararlar ile başlar ya 1.Ocak günü, bende bu senenin ilk günü Tibetin Gençlik Pınarında ki hareketleri yapmaya başlayarak başladım yeni yıllın ilk sabahına. Ve bütün sene boyunca yapmak azmi ile.
Daha önce kitabın tanıtım yazısını iki ayrı blogda sizlerle paylaşmıştım, o sebeple burada tekrardan aynı yazıyı sizlerle paylaşmak istemiyorum. Burada kitaptan daha ziyade, kitapta denilenleri yapma deneyimi sizlerle paylaşmak ve en önemlisi sizinde yapmanızı sağlamak istiyorum. Ancak kitap tanıtımını da okumak isteyenler içinde yazımın en altında bu yazının linkini verdim.
Kitapta beş temel ayin var. Bunları detaylı bir şekilde, nefes alış verişleri ile birlikte kitapta anlatılıyor. O sebeple burada bu hareketleri anlatmayacağım. Zaten Deryanın Spor Günlüğünde de ki paylaşımda detaylı bilgi mevcut. Linki de aşağıda…

Ben daha önce düzenli olarak spor yaptığım için, en azından düzenli olarak her gün iki saat tempolu yürüdüğüm için, kitaptaki hareketler beni çok zorlamadı açıkçası.
İlk önceleri sabahları yaptım, ama daha sonra günlük telaşlarım dolayısı ile akşama kaydırdım bu çalışmalarımı. Ama mutlaka yaptım. Bu süre boyunca sadece dört gün (  ardı ardın değildi bu dört gün ) yamamazlık ettim. Ayinleri yapmam benim yaklaşık olarak 20 dakikamı alıyor. Yani yarım saat bile değil. Ne kaybederim diyerek başladım ve devam ettim bu serüvenime.
Çalışmaların fiziksel, duygusal ve zihinsel etkileri inanılmaz. Hakkımda çok daha iyi şeyler hissediyorum; çok daha canlı ve genel olarak daha hoşnuttum. Zihnim daha hızlı ve daha berrak. Fiziksel duruşum inanılmaz derecede iyileşti. Bu kitabı her yaştan her insan için hararetle tavsiye ederim.
-       Steven Hunt, Troy, Michigan
Kitabın girişinde, kitapta yazılanları uygulayınca olağanüstü etkileri olduğunu iddia eden okuyucu yorumları mevcuttu. Doğrusunu söylemek gerekirse ben bu yazılanları biraz şüphe ile yaklaştım.  Hatta dudak bile büktüm. Ama şu an bunların doğru olabileceğine kesinlikle inanıyorum.
Beyaz saçlarım açık kahverengiye geri döndü. Tek bir beyaz saçım bile kalmadı. Bunun yanıtını bilemiyorum.
-Ellie Stevens, Okanogan, Washington
Örneğin ben kitaptaki hareketlere başlamam yaklaşık 1,5 ay oldu. Saçlarımı da boyayalı bayağı olmuştu. Yaklaşık 2.5 ay. Ve şu an hala dip boyası yaptırma ihtiyacı hissetmiyorum hala. E az bir ay daha saçımı boyamam her hal.
Ama en önemlisi kendimi müthiş genç ve dinamik hissediyorum. Bunu buradan tam olarak nasıl anlatırım bilmiyorum ama hakikatten kendimi çok zinde hissediyorum. Kilo vermeye başladım ama esas önemlisi sıkılaştım.
Ve çevremde herkese bu hareketleri tavsiye ediyorum artık. Ki daha çok kişi ile bu deneyimlerimi paylaşmak adına bu yazımı da sizlerle paylaştım.  Kitabı herkese şiddetle önersem de, otuz yaş üstü bayanlara özellikle öneriyorum. Geri giden şeyleri durdurup tekrardan gençleşmek için …
Yalnız şunu belirtmem lazım ki, kitaptaki ayinleri yaparken yediklerime içtiklerime de dikkat ettim. Kitapta da bahsedildiği gibi. Ama çok sıkı bir diyet filanda yapmadım. Sadece dikkat ettim o kadar.
Son söz olarak kitabı ben 11 Tl’ ye aldım. Yani pahalı bir kitap değil, tavsiyem kesinlikle bu kitabı alın ve lütfen ama lütfen hareketleri de yapın, en azından bir ay deneyin. Zaten bir ay boyunca hareketleri ( kitaptaki ismi ile ayinleri ) devamlı yaptıktan sonra zaten bırakamayacaksınız.  Buna kesinlikle inanıyorum.
Kelepir Kitap Blogumda ki kitap yanıtımı ve kitabın yorumu için tık tık
Deryanın Spor Günlüğü Blogunda ki kitabın yorumu ile birlikte kitaptaki hareketlerin anlatım yazısı için tık tık
Sevgiyle kalın…
 Eğer bu yazıdan sonra kitabı alır, hareketleri yaparsanız, deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız? Sizden gelen güzel haberler bu bloggeri çok mutlu eder çünkü…

14 yorum :

 1. Güzel bir işbirliği oldu çok mutlu oldum. üşenip ara vermiştim bu sayede yeniden başladım. Tarif edilmşyor ama ilk etkilerini görmeye başladım bile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hep sen mi bizi spor yap diye zorlayacaksın, bu sefer ben güzel bir şeye sebep oldumsa ne mutlu bana ... sevgiler...

   Sil
 2. çok şirin bir blogunuz var . :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim . Hoş geldiniz bu arada ....

   Sil
 3. Aslında hepimizin yapması gereken şeyler ama üşendiğimizden hep kolaya kaçıyoruz maalesef.Güzel yayın olmuş,bir bakayın kitaba,sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Kitabı biraz gevşek okuyordum ama madem bu kadar güzel etkileri var hemen uygulamalı olarak okumaya devam etmeliyim.

  YanıtlaSil
 5. 13 tekrardayim kendimi müthiş hissediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende çok faydasını gördüm ... devam o zaman !

   Sil
 6. Merhabalar🙋🏻‍♀️ 15. Tekrardayım 2 gündür aksatıyorum başa mı dönmem gerek. Kitabı almadım daha.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bence kaldiginiz yerden devam edebilirsiniz ... ama icinuz sinmese bastan baslayin ... sevgiler.

   Sil
 7. Merhabalar. Adet doneminde 2. Ve 4. Hareketi cikarmak yerine baska bir hareket yapabilirmiyiz? Tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben özel dönemlerinde bir hareket çıkartmadığım için yorum yapamıyacağım , ama bu hareketlere ara verip devam edebilirsiniz bence :) iyi gnünler

   Sil