SOCIAL MEDIA

Love List

4 Şubat 2016 Perşembe

Bedava Saç Yaptırma Maceram...

 
Başlık nasıl odlu bilmiyorum, yazıya bir türlü içime sinen bir başlık bulamasam da yazımın içeriğini size yansıttığını düşündüğümden bu başlıkta karar kıldım. Şimdi gelelim esas konuya.
Bilmem bilir misiniz, çoğu yerde halk eğitimin veya belediyelerin açtığı kuaförlük kursları oluyor. Ve bu kurslarda öğrenciler beli bir eğitim seviyesine geldiğinde uygulama yapmak üzere bedava kuaförlük hizmeti veriyorlar gelenlere. Sadece kullanılacak olan malzemeyi siz götürüyorsunuz. Mesela boya yatıracaksanız boyanızı siz alıp gidiyorsunuz. Onun dışında bir ücret almıyorlar.
Bende bu hizmeti öğrendim de, bulunduğum ilçenin belediyenin açtığı kuaförlük kursunuza boyamı alıp gittim.
Doğrusunu söylemek gerekirse biraz içinde tereddüt de vardı. Nasıl boyarlar diye?
Sonra kendime, saçını sen evde kendinde boyuyorsun, hem de siyaha boyayıp bütün banyoyu da batırıyorsun ve de o saçı yıkaması yok mu, ölüm… Senden ne kadar kötü boyaya bilir ki? Kötü olursa evde bir daha kendin boyarsın, diyerek yola koyuldum.
Ve beni karşılayan öğrenci benimle o kadar içten ilgilendi ki, bütün soru işaretlerim aklımdan uçup gitti. Saç boyasını gayet özenle sürdü, yıkadı. Üzerime bulaştırmadan ki benim en büyük takıntılarımdandı üzerime boya gelirse ne yaparım diye. Benden güzel boyadı, aramızda kalsın.  Hatta saçımı kesmesine birle izin verdim. Uçları kırılmış bayağı temizleyeyim mi diyince, hayır diyemedim. Ve de haklıydı saçlarımda kırıklar bayağı vardı. Kesimi de beğendim, kırıkları temizlemek bile olsa. Üstüne birde saçımı fönledi.
Hatta saçımın boyasını beklerken kahvemi bile içtim.
Yani 5.75 Tl’ye saçımı boyattım, kestirdim ve fön çektirdim. Para ise sadece boyayı sattın aldığımda verdiğim paraydı, boyayı da indirimden almıştım bu arada.
Bir sonraki aşama boyayı da bedavaya getirmek olsun mu? Şaka bir yana eğer sizinde bölgenizde böyle kurslar varsa sizde bir şans verin derim, en azından bir fön çektirin.
Ne kaybedersiniz ki?
Hele evde benim gibi saçınızı kendiniz boyuyorsanız, deli misiniz ne uğraşacaksınız derim?
Sevgiler…
 
 
 
 
 
 

12 yorum :

 1. Ne güzel bir uygulamaymis.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet öğle :)))) ben çok memnun kaldım ....sevgiler

   Sil
 2. hiç haberim yoktu böyle bişeyden. ee iyiymiş. araştırmak lazım nerelerde var diye..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet bence de ve bulunca da bunu paylaşmak lazım bir blogger olarak . yorumunuz için çok teşekkürler sevgiler

   Sil
 3. Valla ne güzel uygulamaymış. Saçınızı çok merak ettim keşke bir fotoğrafını paylaşsaymışsınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düz siyah boyaydı ve kendi fotomu yayımlamadığım için koymadım . güzelliğimin nazara gelmesini istemedim ... şaka bir yana yorumunuz için çok teşekkürler

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. naparsın hayat zor... korku ile doğal gaz faturasını beklerken kırk yılın başı bir tasarruf yapayım dedim.... sevgiler...

   Sil
 5. Merhaba, çok faydalı bir anlatım olmuş. Yüreğinize sağlık. Keşke bizim buralarda da böyle kurslar olsa. Sonuçta herkes bir şansı hak eder diye düşünüyorum. Bloğunuzu takibe aldım. Sizide bloğuma beklerim :) sevgilerimle

  kurabiyecimiss.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ziyaretin ve ilgin için teşekkürler... iadeyi ziyarete gelip takip ettim bile sevimli blogunu, ama cevap yazmayı unutum burada... sevgiler...

   Sil
 6. Boyamı aldım geliyorum :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benimde dibim çıktı, hemen gel canım o zaman :)

   Sil