SOCIAL MEDIA

Love List

27 Haziran 2015 Cumartesi

Hangi Ürünler Makinede Yıkamaya Uygun?


Fairy Kampamyasın da bana gelen broşürde özellikle yeni yeni ev işi yapan kişilere faydalı olacağını düşündüğüm bilgileri içeren bir broşürde mevcuttu. Sizlerle bunu da paylaşmak istiyorum…

Porselen
Porselen kahvaltı takımları, yemek takımları ve kahve fincanları…
Porselenler, bulaşık makinesinde yıkanmaya gayet uygundur. Gündelik takımları bulaşık makinesinde güvenli kullanabilirsiniz. Daha özel takımların için ise kullanım kılavuzundaki bilgilerden sır altı tekniğinin uygulanmış olup olmadığına bakman yeterli. Sır altı tekniği uygulanmışsa porselenleri güvenle makinede yıkayabilirsin.

Cam
Cam bardaklar, tabaklar ve fırın tepsiler…
Sağlıklı olmaları ve parlak görünmeleriyle yaygın olarak kullandığımız cam ürünler bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Makinenin 40-45 derece programını kullanarak parlaklıklarını daha iyi korunmalarını sağlayabilirsin.

Çelik
Çelik çatal bıçak setleri, tencereler ve tavalar…
Dayanıklılıkları ve paslanmaz olmalarıyla mutfaklarımızın vazgeçilmezleri arasında yer alırlar. Tüm çelik ürünlerini gönül rahatlığı ile bulaşık makinesinde yıkayabilirsin.

Tahta
Tahtadan yapılmış olan ürünler bulaşık makinesinde yıpranabilir. Özellikle üstünde cila olan ahşap ürünler makinede yıkandıkça renkleri solar ve eski görünümlerini kaybederler. Değer verdin tahta eşyalarını elde yıkamaya özen göster.

Teflon
Teflon tavaların makinede yıkamaya uygun olup olmadıkları hep bir soru işaretidir. Yerleştirirken çizilmemelerine dikkat ettiğin ve tahta sapları olmadığı sürece teflon tavaların da makinede yıkaman için hiçbir sakınca yok.

Seramik
Kaliteli seramikler bulaşık makinesi için son derece uygundur ama yinede satın almadan önce makinede yıkamaya uygun olup olmadıklarını mutlaka sor. Seramik takımlarının kullanım kılavuzundan da makineye uygun olup olmadıklarını kontrol edebilirsin.

Plastik
Bazı plastik kaplar ısıya dayanıklı olmadığı için makinede yıkandıklarında şekilleri bozulabilir. Makineye uygun olduğunu bildiğin plastik kapları makinenin üst sepetinde yıkayabilirsin.

Gümüş ve altın
Bu değerli yemek takımlarını makineye koymadan önce mutlaka kılavuzlarına göz at. Makineye uygun olsalar dahi yerleştirirken diğer metallere değmemesine dikkat etmelisin.

Yorum Gönder