SOCIAL MEDIA

Love List

5 Eylül 2015 Cumartesi

Gerçek Arkadaşlar, ‘’Bir Yardımım Olursa Lütfen Ara.’’ Demezler…Bu sırlara bir kitap okuyorum; Yalnız Kadınlar , yazarı Genevieve Davis Ginsburg
Kitap dul kalan kadınların sıkıntılarını anlatıyor kendince çözüm önerleri getiriyor.
İşte burada okuduğum bir paragraf sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yazı dul kadınlar için yazılmış olsa da, buradaki özneyi çok rahatlıkla değiştirebilirsiniz ki ben değiştirdim. 
Sizde bu gözle okursanız sevinirim…

Dullar genellikle, insanların onların yanından duygusuz ve uyumsuz davrandıklarından yakınırlar. 
Aslında, çoğu zaman, kendilerinin de fazla alıngan ve geçinilmesi güç olduklarını itiraf ederler. Ama yine de, insanların gözlerinin içine bakıp, tüm yapmacık tavırları bir yana bırakmaları ister.

İnsanların, eğer sabahın 3’ünde, sizin onlara en çok ihtiyacınız olduğu zaman, uyandırılmayı göze alamıyorsa,  ‘’ Bir şeye ihtiyacın olursa, lütfen ara,’’ dememelerini ister.
Trudy’nin, size, ‘’ her zaman, her şeyi tamir için ‘’ kocasının yardımını önermemesini diler. Çünkü cumartesi akşamı saat sekizde evin sigortaları attığında Nick’i çağırınca, Trudy’nin bundan pek de memnun olmayacağını bilirler.
Gerçek arkadaşlar, ‘’Bir yardımım olursa lütfen ara.’’ demezler. 
Neler yapabileceklerini teker teker söyleyip düzenli bir şekilde sizi arayıp, yapabilecekleri bir şey olup olmadığını kontrol ederler. 
Aldığım taziye mektupları içinde, hala unutamadığım biri, eski bir duldan gelmişti. ‘’ İyi et suyu çorbası pişiririm. 
Güzel bir yazı ile, teşekkür notları yazarım. İtinalı dikiş dikerim ve nasıl hissettiğini çok iyi biliyorum. Tüm bunları yapmak için seni arayacağım.’’
Ve dullar, ilk akşam yemeğini davetini reddettikten sonra, iyi niyetli arkadaşlarının, ’’ Canın isteyince ara.’’ dememelerini ister. ‘’ Gerçekten uğra, fırında şahane bir rosto var. Bizde geceyi seninle geçirmek istiyoruz.’’ Demelerini ister.

Peki, sizce gerek arkadaşlar nasıl olmalıdır?
Benim için tek bir cevabı var; samimi…
Zaten artık hayatımda bu meziyeti taşımayan kimse yok…
Ve size de tavsiye ederim.
Sevgiler…

Yorum Gönder