SOCIAL MEDIA

Love List

23 Eylül 2014 Salı

Göz Önünde: Kendin Çek, Kendin Göster BYOB (Bring Your Own Beamer)


27 Eylül Cumartesi, 19:00 - 22:30
Pera Film, “Göz Önünde: Kendin Çek Kendin Göster” adlı etkinlik kapsamında 27 Eylül Cumartesi günü 19:00 – 22:30 saatleri arasında Pera Müzesi’nin 5. kat sergi salonunda deneysel video gösterimleri düzenliyor.

Etkinlikte yer alan sanatçılar kendi projeksiyonlarını getirip, kendi gösterimlerini düzenleyecekler. BYOB (Bring Your Own Beamer) adıyla başlayan tek gecelik etkinlik, 2010 yılından bu yana dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenleniyor. Pera Müzesi Film ve Video program küratörü Fatma Çolakoğlu ve proje asistanı Ulya Soley tarafından derlenen geniş kapsamlı seçki, görsel ve işitsel olarak video sanatında güncel eğilimleri ele alıyor. Özellikle İstanbul’un popüler ve ana akım sanat ortamına alternatif yönleriyle öne çıkan işlere yer veren bu seçki, deneysel ve avangardın henüz keşfedilmemiş sanatçılarını izleme imkanı sunuyor. Bu tek gecelik etkinlikte biraraya gelen yaratıcı videolar sanat izleyicilerine taptaze ve ilham verici bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Bu etkinlik uluslararası galeri ve kar amacı gütmeyen kurumların katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan, tek kanallı video, 4 kanallı projeksiyon, video heykel ve enstalasyonların izlenebileceği Moving Image İstanbul video sanat fuarına paralel düzenlenmektedir.

Sanatçılar: Yoel Meranda, Eytan İpeker, Volkan Şenozan, Serkan Ertekin, Deniz Tortum, Burak Çevik,
Aylin Güngör, Can Eskinazi, Bengü Özakıncı, Serra Tansel.

Etkinlik ücretsizdir.
  

 işbirliğiyle


1 yorum :

  1. Ne güzel bir organizasyonmuş. Şimdi İstanbul'da olmak vardı.... ....diye bir şarkı söylemek istiyorum.

    YanıtlaSil